Stadion

Nové hřiště bylo slavnostně pokřtěno!

A je to! I tímto sloganem by se dal označit roční maraton, který vyvrcholil slavnostním otevřením zrekonstruovaného fotbalového hřiště klubu FC ZVVZ Milevsko.  Celé  dění  zahájilo přátelské utkání místních mladších přípravek. Hned potom proti sobě nastoupily celky z okresního přeboru Písecka – FC ZVVZ Milevsko B s nedalekým Bostonem Kluky. Domácí doslova deklasovali Boston 14:4 (7:3).

V průběhu přáteláků se na stadion scházelo sportovní publikum a v jeho útrobách jste mohli narazit na velmi známé tváře.. Úderem patnácté hodiny byl stadion slavnostně otevřen. Slávu doprovodili přestřižením pásky prezident FC ZVVZ Milevsko Miloslav Skalický, 1.náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Ivana Stráská a starosta města Milevska Zdeněk Herout. Po přípitku se šlo na věc. Zlatý hřeb celého odpoledne byl na spadnutí. Krátce po slavnostním aktu začal zápas bílí proti modrým, neboli s bývalými hráči FC ZVVZ Milevsko. Za bílé nastoupili dvě osobnosti celého pondělního klání – bývalý ligový trenér Jiří Kotrba a hlavně hvězda milevského fotbalu, původně ze Smetanovy Lhoty u Písku, historicky nejúspěšnější střelec české fotbalové reprezentace Jan Koller, který ve městě Vzduchotechniky na začátku své úspěšné kariéry rovněž působil. Atraktivní zápas řídili opravdu renomovaní rozhodčí. Jako ten hlavní se představil předseda jihočeského fotbalového svazu a zároveň ligový rozhodčí Jan Jílek,  kterému byli při ruce jako pomezní předseda okresního fotbalového svazu Písek Michal Řezáč a další ligový sudí Petr Kotalík.

Zápas se odehrával v poklidném duchu až do doby, než musel zakročit dvakrát hlavní rozhodčí Jílek, který udělil lvíčkovi Generali Pojišťovny a.s. žlutou kartu za neoprávněné vniknutí na trávník. Lev si nedal říct a vybaven vlastní červenou šel  na trávu znovu. Tentokrát přeběhl celou šířku hřiště a Janu Jílkovi dal červenou takéJ To už hlavnímu došla trpělivost a sám lvíčka z hrací plochy vyvedl. Zápas skončil smírně 3:3 a přes požadavky fanoušků kopat penalty se nakonec všichni hráči rádi přesunuli do tepla.

Na závěr bych chtěl srdečně poděkovat Generali Pojišťovně za možnost se prezentovat na tak důležité akci v regionu, který je pro nás do budoucna velmi důležitý.

autor: Tomáš Vladeka

Hřiště s umělým povrchem